Kinderfreizeit

Nyári táborozás Bajorországban

Az év elején kaptuk, a meghívást, hogy mintegy 12 fővel nagyon kedvező feltételek mellett részt vehetünk az alfeldi testvérgyülekezetünk és a környező gyülekezetek ifjúsági tagjai és a gyermekek által évek óta látogatott észak bajorországi erdei táborozáson. Májusban eljöttek Lébénybe a tábor gyakorlott vezetői és egy hétvégén átadták tapasztalataikat. Az érdeklődő gyermekek és szüleik is minden fontos dolgot megtudhattak. Nagyon hasznos és szép volt ez a néhány nap. Volt benne istentiszteleti és missziói napi szolgálat és kirándulás is. Július végén azután elindultunk. Buszt béreltünk, amivel szerencsésen meg is érkeztünk. A kapunál hatalmas magyar és német zászló fogadott minket. A mintegy hetven résztvevő családokra lett osztva. A tábor fő témája a következő volt: Isten megismerése a teremtett világban. A vasárnapi istentisztelet is erről szólt. A hétköznapokban inkább a természet megismerése, védelme és főképpen az egészséges táplálkozás elsajátítása volt a napirenden. Esténként a napi teljesítmény alapos kiértékelésre került. A gyermekek és a kísérőik nagyon jól érezték magukat. Sokat fejlődtek a nyelvtudásban, felelősségtudatban és barátságok is szövődtek. Reméljük, hogy még lesz folytatása.

Zeltlager
Album 2012